Sıkça Sorulan Sorular

» Merak Ettikleriniz

Sıkça Sorulan Sorular

Çalışma sistemimiz hakkında sıkça sorulan soru ve cevapları sizler için hazırladık.

Cevapları Görmek için Soruların üzerinde 1 kere tıklayınız.
TERRASUPERNET avantajları nelerdir?

Diğer internet servis sağlayıcıları eski bir sistem olan bakır kablo altyapısını kullanır. Bu sistemle kullanılan internetin hız ve kalitesi telekom binasına uzaklığına göre değişmektedir. Aynı zamanda bu sistemle kullanılan internet bakır kablonun olumsuzluklarından (kablo kopmaları, oksitlenme) doğrudan etkilenir. Bu kabloların bakım ve onarımı için size internet hizmetini sunan firmaya ek maliyetler çıkarmaktadır. Dolayısıyla bu maliyetler faturalarınıza yansıtılmaktadır.

Oysa ki TERRASUPERNET sisteminde zayıf halka yok denecek kadar azdır. İnterneti az önce bahsettiğimiz bakır kablo sarmalı olmadan alırsınız sizin için iki etken vardır. İnternet sinyalinin çıkış noktası ve interneti aldığınız alıcı nokta arasında hiçbir aktarma yoktur. Kullanılan sinyaller tüm dünyada kullanılan 2,4 ve 5ghz sinyallerdir. Bu yüzden ekstra kablo ücretleri ödemek zorunda kalmazsınız ve bu durum faturalarınızı düşürür.

Sistem nasıl çalışır

Kablosuz internet şehrin belirli bölgelerine yerleştirilen antenlerimiz ile havadan taşınır. İnternet hizmetimizi kullanacak olan binanın yüksek noktasına kurulan alıcı ile interneti merkezden alır, modeminize aktarır ve interneti kullanmaya başlarsınız.

Yapmış olduğunuz yayın yasal mı?
Kullandığınız kablosuz sistem ne kadar güvenli?

Havadan giden sinyaller veriye dönüştüğü sırada WPA2 ile şifrelenmektedir. WPA2 bilinen en güvenilir kablosuz şifreleme yöntemidir.

Nasıl başvuru yapabilirim?

İnternet sitemizden, başvuru noktalarından, veya telefonla arayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Yetkili personellerimiz mümkün olması durumunda aynı gün içinde, yoğunluk olması durumunda ise ertesi gün sizinle iletişime geçecektir.

Adil kullanım kotası var mı?

İnternet paketlerimizin tamamı limitsiz ve kotasızdır. Bu bir kota aşım ücreti ile karşılaşmazsınız. Herhangi bir hız düşümü yaşanmamaktadır.

İnternet hizmetinizden faydalanmak için sabit telefona ihtiyaç var mı?

Kablosuz internet hizmetimizi kullanırken sabit telefona ihtiyaç duyulmamaktadır.

Taahhüt, sözleşme imzalıyor muyuz?

Hayır. Kullandığınız internet paket hızında dilediğiniz zaman değişiklik yapabildiğiniz gibi istediğiniz süre kadar dondurabilir veya iptal edebilirsiniz

İnternet hizmetimin nakil, dondurma veya iptal işlemlerini nasıl gerçekleştirebilirim?

Hizmetimizin iptal ve dondurma işlemlerinde sadece bir telefon açmanız yeterli olacaktır. Uzun tatil dönemlerinizde 1Ay, 2 Ay, 3Ay dondurup tasarruf edebilirsiniz. İnternetinizi dondurma ve tekrar aktif hale getirme işlemleri için herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Tarifede belirtilen fiyat dışında ekstra bir ücret öder miyim?

İnternet paketlerimizin tamamı ön ödemeli olduğundan herhangi bir ek ücret veya sürpriz faturalarla karşılaşmazsınız.

Aboneliğim süresince hizmette bir aksama olursa size nasıl ulaşabilirim?

İnternet sitemizden arıza kaydı bırakabilir veya çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

İnternetimi başkaları ile paylaşabilir miyim?

Sizlere bağlanılan internetin şifresini paylaşmanız durumunda oluşabilecek bütün sorun veya bilişim suçları internetin sahibine aittir.

Modem almamıza gerek var mı?

Bağlanacak olan interneti evde telefon, bilgisayar ve televizyona dağıtmak için modeme ihtiyaç duyulmaktadır. Evinizde bir modem bulunması durumunda elinizdeki modemi kullanabilirsiniz. Modem ihtiyacınız olması durumunda modem, router gibi cihazları sizlere temin etmekteyiz.

Bana en fazla kaç MBPS internet verebilirsiniz?

TERRASUPERNET olarak beklentilerinizi en etkili şekilde karşılamak amaçlı 1 MBPS den 750 MBPS ye kadar internet sağlayabiliriz. Kurumsal Paketlerimiz ile 5 GBPS internet hızına kadar hizmet verebilmekteyiz.

Abonelik hizmetinizi test edebilir miyim?

Evet. Başvurunuzu yaptıktan sonra aboneliğiniz başladığı andan itibaren 3 günlük test süreniz başlar.

Kurumsal çözümlerinizi nasıl yapıyorsunuz?

Müşterilerinizin kontrollü, güvenli ve adil bir şekilde internet kullanımlarını sağlamak amacı ile sizlere profesyonel bir çözüm sunmaktayız. 5651 sayılı kanun gereği log tutma zorunluluğu işlemini gerçekleştiriyor, herkese eşit internet hız ve limit kontrolü sağlayarak internet sorunlarınızı profesyonel cihazlarla çözüyoruz.

Arızaya ne kadar süre içinde cevap verebiliyorsunuz?

Müşteri yerinde müdahale edilmesi gereken durumlarda 3-18 saat içerisinde arıza giderilmektedir.

Ödemeleri nasıl gerçekleştirebilirim?

Dilerseniz sitemizde yer alan banka hesap bilgilerine havale yapabilir, dilerseniz fatura ödeme merkezlerimizden, dilerseniz de ofisimize gelerek nakit veya kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.